تجربه سفر روسیه با کاخ سپید ملل

  • 02188895096

روسیه یکی از مقاصد گردشگری مورد علاقه‌ی علاقه‌مندان به سفر و جهانگردی است؛ چرا که تاریخ و فرهنگ و هنر و زندگی مدرن را به هم پیوند داده است. حتما شما هم با دیدن عکس‌های زیبا و دیدنی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و بناهای تاریخی با شکوه روسیه، به این فکر افتاده‌اید که برای سفر به این کشور زیبا و تاریخی برنامه‌ریزی کنید.پس با کاخ سپید ملل همراه باشید؛

روسیه در یک نگاه

روسیه با اشغال 17 میلیون کیلومتر مربع، بزرگترین کشور در جهان است. این کشور حدود یک هشتم از حجم زمین را از آن خود کرده و در طول دو قاره (اروپا و آسیا) کشیده شده است.

جمعیت روسیه 143میلیون نفر است. روسیه کشوری چند قومیتی است. نژاد روسی حدود 80٪ از جمعیت این کشور را تشکیل می دهد، اما فدراسیون روسیه بیش از 160 گروه مختلف قومی را در بر دارد.

زبان رسمی دولت روسی است. زبان های خارجی محبوب که اغلب در برنامه های درسی دوره متوسطه گنجانده می شوند و به طور گسترده ای مورد مطالعه اند عبارتند از انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی.

روسیه فدراسیونی است که رئیس جمهور در آن رئیس دولت محسوب می شود. رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین پنجم است.

مسکو پایتخت روسیه و بزرگترین شهر آن است و بیش از 11 میلیون نفر جمعیت دارد. بیش از 1050 شهر در روسیه وجود دارد؛ بزرگترین شهرها در بخش اروپایی روسیه شامل مسکو، سنت پترزبورگ، نیژنی نووگورود، ولیکی نووگورود، ساراتوف، تامبوف، آستاراخان و استاوروپول می باشند.

روسیه از لحاظ تنوع مذهب منحصر به فرد است و پیروان بسیاری از ادیان مختلف جهان در آن یافت می شود. ادیانی که بیشترین پیرو را در این کشور دارند عبارتند از مسیحیت (ارتدوکس و کاتولیک)، اسلام، بودیسم و یهودیت.

فرهنگ و هنر روسی از میراث فرهنگی و هنر مدرن آن الهام گرفته است!

یکی از فرصت های فوق العاده ای که در روسیه است امکان بازدید از شاهکارهای جهانی در بهترین موزه ها و تئاترهای این کشور است. میراث فرهنگی روسیه نیز به وسعت و تنوع سرزمینش است.

نقاشی های الهام بخش هنرمندان بزرگ روسی نه تنها هنر شناسان و اهالی هنر را محو تماشا می کند، بلکه بازدید کنندگان عادی را نیز به بسیاری از گالری های هنری و موزه ها جذب می کند.

فرهنگ روس‌ها در حقیقت از فرهنگ اسلاوهای شرقی ریشه می‌گیرد که در نظر مسیحیان رومی پگان و کافر قلمداد می‌شدند.در شکل‌گیری اولیه هویت قومی و فرهنگی مردم روس اقوام دیگر تاثیرات بسزایی گذاشتند. از میان این اقوام می‌توان به اورالی‌ها و وایکینگ‌ها اشاره نمود.در اواخر هزاره یکم (میلادی) اقوام روس به مسیحی شده و به مذهب ارتودوکس شرقی گرویدند. پس از سقوط قسطنطنیه در اواخر قرن پانزدهم میلادی، روسیه بزرگترین پایگاه مذهب ارتدکس باقی‌ماند.از دیده‌گاه دیگر روسیه در زمینه فرهنگی نیز تحت تاثیر اروپا قرار گرفت. در ابتدای قرن بیستم هم تغییرات اساسی بسیاری نمود که علت آن انقلاب بلشویکی سال ۱۹۱۷ روسیه و سلطه کمونیسم برای مدت هفتاد سال بر این کشور بود.

روسیه جاذبه‌های تاریخی و اکوتوریستی فراوانی دارد. تعدادی از جاذبه‌های تاریخی: روسیه از جمله کشورهایی است که از استقبال توریستان و جهانگردان برخوردار است. از جمله جاذبه‌های گردشگری روسیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: متروی مسکو، ساختمان‌های هفت جواهر، مجسمه مایاکوفسکی، مجسمه‌های لنین، میدان سرخ، موزه جنگ، پارک پیروزی، مجموعه کرملین.

بخش بزرگ  کشور دارای آب و هوای قاره‌ای، با زمستان‌های طولانی و سرد و تابستان‌های کوتاه است. اینجا طیف گسترده‌ای حرارت  تابستان و زمستان و بارش نسبتاً کم است. حرارت ژانویه در ساحل جنوب شرقی دریای سیاه در محدوده C°6 می باشد. شهر اویمیاکن یکی از نامزدها برای عنوان سردترین نقاط دنیا می‌باشد زیرا در روز بیست و ششم ژانویه ۱۹۲۶ دمای ۷۲- درجه سانتیگراد در این نقطه به ثبت رسیده‌است. این دما کمترین دمای ثبت شده در دنیا برای منطقه مسکونی و کمترین دمادر نیم‌کره شمالی نیز می‌باشد.

بارش سالانه از حدود 64-76 سانتی متر در منطقه اروپای تا کمتر از 5 سانتی متر در بخش‌های آسیای مرکزی کاهش می یابد. توندرا دارای زمستان طولانی و یک یا دو ماه تابستان، و 8-12 ماه در انجا برف یا باران می‌برد. جنگل‌های شمال دور، مانند بخش بزرگ  کشور، زمستان‌های شدید و طولانی و تابستان‌ کوتاه دارد. بارش کم است، از 53 سانتی متر در مسکو به 20 و 25 سانتی متر در شرق سیبری اما در طول تمام سال می‌برد. استپ‌ها دارای زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های گرم دارد.

 هتل Astoria در سن پترزبورگ جایی است که هیتلر تصمیم گرفت که در آن ضیافت جشنی به مناسبت فتح این شهر به پا کند.

در بزرگ‌ترین موزه‌ی روسیه یعنی موزه آرمیتاژ که در سن پترزبورگ واقع است، نزدیک به هفتاد گربه زندگی می‌کنند که از گنجینه‌های این موزه در برابر جوندگان حفاظت می‌کنند. این سنت به سال ۱۷۴۵ و فرمان ملکه الیزابت، دختر پتر کبیر، بنیان‌گذار شهر سن پترزبورگ باز می‌گردد. علاوه بر این، این موزه نزدیک به ۱۴ مایل، راهروی مرمرین دارد.

تور روسیه

متروی مسکو، زیباترین شبکه‌ی حمل‌و‌نقل زیرزمینی جهان به شمار می‌رود.

شبکه‌ی متروی مشهور و مخفی دیگری با نام Metro-۲ وجود دارد که پناهگاه‌های نظامی را به هم پیوند می‌دهد.

تور روسیه
تور روسیه

 یکی از ترسناک‌ترین گذرگاه‌های جهان، SkyBridge در روسیه است که ۴۳۹ متر ارتقاع دارد.

تور روسیه

سردترین منطقه‌ی مسکونی روی کره‌ی زمین، یعنی Oymyakon در این کشور قرار دارد. در تاریخ ششم فوریه سال ۱۹۳۳ دمای منفی ۶۷٫۷ درجه‌ی سانتی‌گراد، در ایستگاه هواشناسی این منطقه به ثبت رسید.

اطلاعات کلی کشور روسیه

زبان رسمی: روسی

واحد پول رسمی: روبل (RUB) – (هر ۱۰۰ روبل مسکو تقریبا برابر با ۱.۵ تا ۱.۸ دلار آمریکا است).

ولتاژ برق شهری: ۲۲۰ ولت

کد کشور: +۷

اختلاف ساعت با تهران:  نیم ساعت عقب ‌تر از تهران است.

شماره های اضطراری:

  • آتش نشانی: ۱۰۱

  • پلیس: ۱۰۲

  • آمبولانس: ۱۰۳

تور مسکو ،تور سنتپترزبورگ ، تور سنت پترزبورگ ، شبهای سفید ،تور شبهای سفید ، تور مسکو مرداد 98 ، تور روسیه مرداد 98 ،تور روسیه تابستان 98 ، مجری مستقیم تور روسیه ، قیمت تور روسیه ،قیمت تور روسیه تابستان 98 ، قیمت تور روسیه 98 ، تور تخصصی روسیه