02188895096

آنتالیا یکی از محبوب‌ترین شهرهای توریستی در ترکیه و غرب آن است، شهری ساحلی که بخش بزرگی از تاریخ و فرهنگ ترکیه را در خود جا داده و جز اولین سکونتگاه‌های انسانی در ترکیه به حساب می‌آید. همین باعث شده دیدنی‌های باستانی و تاریخی زیادی را در شهر آنتالیا ببینید. اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در اختیار داشته باشند. کاخ سپید ملل قصد دارد تا اطلاعات کامل و جامعی درباره تور آنتالیا در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهد.

موقعیت جغرافیایی آنتالیا

شهر آنتالیا از لحاظ جغرافیایی در مرکز استان آنتالیا و در منطقه ی مدیترانه و غرب ترکیه واقع شده است. این شهر از سمت شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک، از غرب به شهر کورکوتلی و از جنوب غرب به شهر کمر احاطه شده‌است. مساحت این شهر ترکیه ای ۱۴۰۰ کیلومترمربع بوده و جمعیتی که در آن زندگی می کنند مطابق با آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۴ انجام شده حدود یک میلیون و دویست هزار نفر بوده است.

بهترین زمان برای سفر

آنتالیا آب و هوای مدیترانه‌ای با تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های ملایم و بارانی دارد. حدود ۳۰۰ روز از سال آفتابی است. میانگین دمای هوای دریا بین ۱۶ درجه در زمستان تا ۲۷ درجه در تابستان است. جولای گرم‌ترین ماه سال در آنتالیا است و میانگین دمای هوا در این ماه در حدود ۲۸ درجه است. سردترین ماه سال ماه ژانویه و میانگین دمای هوا در این ماه، ۱۰ درجه است. مرطوب‌ترین ماه سال، ماه دسامبر است و میانگین بارش در این ماه به ۲۱۰ میلی‌متر می‌رسد.

بهترین زمان سفر به آنتالیا ماه آوریل است، البته ماه‌های آوریل تا دسامبر فصل شلوغ گردشگری در این شهر است. ماه‌های ژانویه تا مارس چندان برای سفر مناسب نیستند. در این ماه‌ها، هوا ممکن است به شدت سرد شود و بازدید از جاذبه‌ها و گردش در ساحل‌ها سخت خواهد بود.

جاذبه‌های گردشگری

تور آنتالیا

آنتالیا جاذبه‌های زیادی برای افراد با سلیقه‌های متفاوت دارد. در مناطق تاریخی این شهر می‌توانید از جاذبه‌های تاریخی متعددی دیدن کنید. حتی می‌توانید محل اقامت خود را در آنتالیا انتخاب کرده و برای سر زدن به جاذبه‌های گردشگری مناطق اطراف، که بسیار متنوع و دیدنی هستند، سفرهای کوتاه چند ساعته یا یک روزه برنامه‌ریزی کنید. آنتالیا فقط یک شهر قدیمی با جاذبه‌های تاریخی نیست. غیر از بناهای زیبای قدیمی به جا مانده از اعصار و قرون گذشته، می‌توانید در سواحل شنی سفید و زیبای آنتالیا استراحت کنید. هم علاقه‌مندان به تاریخ و معماری و هم طرفداران طبیعت و تفریحات ساحلی، از سفر به آنتالیا لذت می‌برند.

  • شهر قدیم آنتالیا 

  • بندر قدیمی

  • موزه‌ی آنتالیا

  • مناره‌ی ییولی

  • دروازه‌ی هادریان

  • برج و باروی رومی

  • شهر باستانی آسپندوس

  • شهر باستانی پرگه

  • غار کاراین

اطلاعات کلی

زبان رسمی: ترکی استانبولی

واحد پول: لیر ترکیه

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز

کد کشور: ۹۰+

شماره‌های اضطراری: ۱۱۲

اختلاف ساعت ترکیه به آنتالیا: یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

فرودگاه‌های بین‌المللی : فرودگاه آنتالیا

تور استانبول

کلیک کنید

تور بدروم

کلیک کنید

تور کوش آداسی

کلیک کنید

تور مارماریس

کلیک کنید

تور انتالیا ، آنتالیا ، انتالیا ،تور ارزان آنتالیا ، تور ارزان انتالیا ، لحظه آخری ، تور لحظه آخر آنتالیا ، تور لحظه اخری انتالیا ، آنتالیا ارزان ، انتالیا ارزان ،ترکیه ، آنتالیا ترکیه ، آنتالیا ارزان ، ارزان آنتالیا ، انتالیا ارزان ،

تور لحظه آخری آنتالیا

تور ترکیه آنتالیا

آنتالیا تور
تور خیلی ارزان آنتالیا
تور لحظه آخری آنتالیا هتل 5 ستاره
هتل اورنج کانتی بلک

قیمت تور هتل اورنج کانتی کمر
تور لحظه آخری انتالیا
قيمت تور هتل اورنج کانتی آنتالیا
ارزانترین تور آنتالیا
قیمت تور هتل ریکسوس پریمیوم آنتالیا ، تور آنتالیا تابستان 98 ، تور آنتالیا مرداد 98 ،تور ارزان آنتالیا تابستان 98 ، تور uall آنتالیا ، تور ارزان آنتالیا uall ، تور انتالیا تابستان 98 ، تور انتالیا مرداد 98 ، تور ارزان انتالیا uall