مسکو شهر تاریخی و دیدنی است که می توان از آن به عنوان گنجینه ی ارزشمند روسیه نام برد. شما می توانید ساعت ها در این شهر راه بروید و از تماشای ساختمان ها و خیابان های سنگ فرش شده این شهر نهایت لذت را ببرید. با توجه به این که بهترین زمان سفر به روسیه فصل تابستان است و تورهای متنوعی برای این مقصد جذاب وجود دارد ما در این مطلب از مجله گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره مورد تفریحات رایگان در مسکو صحبت کنیم. درست است که مسکو یکی از گران ترین شهرهای روسیه است اما با این وجود به منظور جذب گردشگر دولت این کشور بازدید از برخی جاذبه های شهر مسکو را رایگان اعلام کرده تا گردشگران بتوانند با تماشای آن ها بیشتر با این شهر و فرهنگ روسی آشنا شوند؛ در صورتی که مسافر این شهر هستید پیشنهاد می کنیم حتما در ادامه مطلب با بهترین تفریحات در مسکو همراه با کاخ سپید ملل باشید.

بهترین تفریحات در مسکو

بهترین تفریحات در مسکو

پارک های مسکو

شهر مسکو در روسیه بیش از ۶۰ پارک دارد که ورود به بیشتر آن ها آزاد و رایگان است. اکثر پارک های مسکو برای سپری کردن زمان و استراحت در یک فضای سبز مناسب است به طوری می توان گفت برخی از آن ها می توانند چند روز شما را سرگرم کنند.

برای گشت و گذار در پارک این شهر باید بگوییم که اگر علاقمند به تماشای کاخ های قرن هجدهم دارید به پارک تساریتسینو (Tsaritsyno) بروید و از موسیقی های عصرگاهی این مکان هم نهایت لذت را ببرید. به غیر این می توانید در اطراف رودخانه ای در مسکو به نام کولومنسکو قدم بزنید یا به پارک کوسکُوو (Kuskovo) بروید و از قدم زدن در یکی از مکان های غم انگیز در داستان های عاشقانه روسی تجربه ی جدیدی را بدست بیاورید. پارک جنگلی دیگری به نام ایزمایلوا (Izmailovo)هم وجود دارد که می توانید در آن به دوچرخه سواری بپردازید. البته پارک دیگری هم به نام VDNKh وجود دارد که می توانید در آن عظمت شوروی سابق را تماشا کنید. همیشه می‌توانید در پارک ‌های مسکو فعالیتی متناسب با سلیقه خود را پیدا کنید.

تفریحات مسکو

گوش دادن به موسیقی کلاسیک

در صورتی که شما از علاقمندان موسیقی کلاسیک هستید، شهر مسکو می توانید بهشتی برین برای شما باشد. مکان های زیادی در شهر مسکو وجود دارد که می توانید در آن ها موسیقی کلاسیک به طور رایگان گوش کنید اما توجه داشته باشید که حتما برنامه ها را از قبل بررسی بنمایید. اغلب در موزه های مسکو موسیقی کلاسیک اجرا می شود و شما می توانید یک شب را در موزه های این شهر از شنیدن موسیقی کلاسیک نهایت لذت را ببرید. برای این منظور می توانید به موزه های خانه بولگاکوف، خانه چخوف، مارینا تسوتایوا، خانه فیودور شالیاپین و … بروید.

لازم به ذکر است که بگوییم کنسرواتور چایکوفسکی به طور منظم در تعطیلات آخر هفته اجرا دارد. علاوه بر این شما می‌ توانید به طور رایگان در کنسرت‌ های دانشجویی و اجرای آخر هفته در آکادمی موسیقی روسیه هم شرکت کنید و از موسیقی های کلاسیکی که در آن ها اجرا می شود لذت ببرید.

بهترین تفریحات در مسکو

مترو گردی در مسکو

یکی از بهترین تفریحات رایگان در شهر مسکو بازدید از متروهای این شهر است. همانطور که می دانید متروهای مسکو یکی از زیباترین ایستگاه ها به شمار می رود و از ۲۰۶ ایستگاه مترویی که در این شهر وجود دارد حدود ۴۴ ایستگاه آن جزئی از میراث فرهنگی جهان محسوب می شود و تاریخ مخصوص به خودش را دارد.
 

بهترین تفریحات در مسکو

کلیساهای ارتدوکس

همانطور که می دانید مسکو شهر تاریخی روسیه است، پس جای تعجب نیست که جاذبه های تاریخی متنعی داشته باشد. از همین رو یکی از تفریحات رایگان در مسکو می تواند کاوش در کلیساهای ارتدوکس این شهر باشد. عبادتگاه هایی که قدمت آن ها به قرن ۱۵ میلادی برمی گردد و عبارتند از کلیسای جامع سنت باسیل، کلیساهای منطقه کرملین، کلیسای عیسی منجی، کلیسای نوودیچی، کلیسای الیاس پیامبر و کلیسای یلوخوف

توجه داشته باشید که برای بازدید از کلیساهای این شهر زنان می بایست لباس مناسب بپوشند و موهای سرشان را بپوشانند و مردان نباید شلوارک بپوشند و موهای سرشان را بپوشانند.

بهترین تفریحات در مسکو

بازدید از موزه ها به طور رایگان

بازدید از موزه های شهر مسکو از دیگر تفریحات رایگان مسکو است. ورود به بسیاری از موزه های این شهر در سومین یکشنبه ی هر ماه رایگان می باشد. علاوه بر این ورود به برخی از موزه های این در بیشتر مواقع بدون پرداخت هیچ هزینه ‌ای ممکن است؛ شما می توانید یک گردش ادبی در مسکو را با بازدید از خانه ماکسیم گورکی در عمارت مجلل هنر نوین آغاز کنید. در صورتی که علاقمند به داشتن اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ متروی مسکو هستید، از موزه ملی مترو مسکو بازدید کنید و از مجموعه منحصر به‌فرد این موزه، از ماشین‌های قدیمی مترو لذت ببرید.

بهترین تفریحات در مسکو

تماشای رایگان تئاتر

قطعا رفتن به تئاترهای روسی حال و هوای دیگری می تواند داشته باشد، کشوری با داستان های بی نظیر و فوق العاده که به اجرا در آوردن آن ها بسیار می تواند تماشایی باشد. توجه داشته باشید که ورود به سالن تئاتر بولشوی یا دیگر تئاترهای خیال انگیز مسکو به طور رایگان امکان پذیر نیست، پس الکی دلتان را صابون نزنید.

اما اگر طرفدار تئاتر هستید و بودجه کافی را برای بازدید از تئاترهای این کشور ندارید می توانید به سمت تئاترهای دانشجویی که در موسسه هنر مدرن و مدرسه عالی اقتصاد شرکت کنید، حتما از قبل بلیط ورود به این اجراها را رزرو کنید.

بهترین تفریحات در مسکو